3. Испания се класира за Евро 2012 след бой над Лихтенщайн (видео)

Испания се класира за Евро 2012 след бой над Лихтенщайн (видео)

"Ла Фурия Роха" разби с 6:0 Лихтенщайн

Световният и европейски шампион – Испания, се класира без никакви проблеми за Европейското първенство в Полша и Украйна следващото лято, след като днес размаза слабака Лихтенщайн с 6:0. Срещата се игра на стадион „Лас Гаунас” и бе от програмата на квалификационна група „I”.

Двубоят започна с натиск на испанците и спасяване на Йехле след шут на Вия. Последваха неточни изстрели на Негредо, Алонсо и Вия, преди стражът на гостите отново да трябва да се намества, този път след удари на Мата и Шави.

Така дойде 32-ата минута, когато Алонсо намери Негредо в пеналта, а нападателят с левия крак изведе „ла фурия роха” напред в резултата.

След това попадение нещата за хората на Висенте Дел Боске станаха прекалено лесни и те продължиха да натискат съперника.В 38-ата минута Негредо покачи на 2:0 с втория си гол в мача, след като получи гениален пас с пета в наказателното поле от Давид Вия и отново с левия крак направи безпомощен Йехле.

В самия край на полувремето, в 44-ата минута, Шави също записа името си сред голмайсторите, след като изпълни перфектно пряк свободен удар от около 20 метра.

Втората част също премина изцяло под доминацията на световните и европейски шампиони, които увеличиха преднината си на 4:0 в 53-ата минута, когато Негредо намери Рамос в наказателното поле, а бранителят на Реал (Мадрид) не сбърка с левия крак.

Само 6 минути по-късно разгромът за Лихтенщайн стана пълен, след като Мата подаде във вратарското поле, където Вия засече с левия крак за 5:0.

До края на мача имаше още време Испания да вкара някое и друго попадение и то стана факт в 80-ата минута, когато Алонсо стреля опасно от фаул, а при добавката Вия не сбърка, оформяйки и крайното 6:0.

След успеха Испания спечели безапелационно групата си, въпреки че до края има още 2 кръга. В момента „ла фурия” има 6 победи от 6 мача с актив от 18 точки, на 8 пред 2-ия Чехия. Гостите от Лихтенщайн пък са 5-и с 4 пункта.

Испания – Лихтенщайн 6:0

1:0 Негредо 32’
2:0 Негредо 38’