3. Испания сгази Ейре с 5:0 и е на финал срещу Чехия на Европейското да младежи

Испания сгази Ейре с 5:0 и е на финал срещу Чехия на Европейското да младежи

„Ла Фурия” ще търси осма титла във финала срещу Чехия

Съставът на Испания за младежи до 19 години се класира за финала на Европейското първенство след разгромен успех над тима на Ирландия с 5:0. Иберийците контролираха събитията на терена през целия двубой и резултатът бе напълно резонен.

В 28-ата минута най-младият на терена Деулофеу, откри резултата след страхотен удар от границата на наказателното поле, а 5 минути преди края на първото полувреме капитанът Пабло Сарабиа удвои.

Още в първите секунди след почивката Хуанми направи резултата класически, а в 79-ата минута голмайсторът на първенството досега - Алваро Мората, вкара 5-ия си гол в шампионата.

В даденото от съдията продължение нападателят на Реал (Мадрид) отбеляза поредното си попадение, този път от дузпа, за да оформи крайното 5:0. Малко преди да падне първия гол Серхи Гомес уцели гредата след страхотен шут от пряк свободен удар.

С този си успех, испанците се класираха на финала, където ще срещнат тима на Чехия, победил с 4:2 Сърбия в първия полуфинал по-рано през деня. Това е и втори пореден финал за „ла фурия”, като на миналия шампионат иберийците отстъпиха на Франция с 1:2 в последния мач от турнира.