3. Испания спечели Европейското първенство за младежи (видео)

Испания спечели Европейското първенство за младежи (видео)

На финала испанците се наложиха над Швейцария с 2:0

Националният отбор на Испания спечели Европейското първенство за младежи, след като във финалния мач се наложи над Швейцария с 2:0. Двубоят бе изпълнен с доста вълнуващи моменти, а в крайна сметка испанците се наложиха над съперника си и по този начин направиха така, че Испания да е европейски шампион и при мъжете, и при младежите.

Резултатът откри Ерера в 41-ата минута и с попадението си даде ценен аванс на тима си на почивката на мача.

За 2:0 пък се разписа Тиаго Алкантара в 81-ата минута, след като изпълни по великолепен начин пряк свободен удар и прехвърли много прецизно стража на Швейцария.

До края на двубоя не паднаха нови попадения, което значеше, че Испания е новият европейски шампион при младежите.

По-рано днес Беларус надви с минималното 1:0 Чехия в мача за третото място.