3. Испания срещу Гърция е финалът при юношите до 19

Испания срещу Гърция е финалът при юношите до 19

Юношеският национален отбор на Испания (до 19 години) се класира на финал на Европейското първенство за трети пореден път, след като елиминира Франция след изпълнение на дузпи

Юношеският национален отбор на Испания (до 19 години) се класира на финал на Европейското първенство за трети пореден път, след като елиминира Франция след изпълнение на дузпи. Двата отбора завършиха 2:2 в редовното време, а в продълженията си вкараха по още един гол. При дузпите всичко започна отлично за младите "петли", след като Испания пропусна първия удар. В крайна сметка обаче французите вкараха само два от четирите си опита и напуснаха турнира.

В другата полуфинална среща Гърция елиминира Англия с 2:1 след продължения, въпреки че игра цялото второ полувреме и продълженията с човек по-малко. В последната минута на първата част съдията Кен Хансен (Дания) отстрани вратаря Стефанос Капино заради фаул срещу Афобе и назначи дузпа. Резервният вратар на елините Сократис Диудис влезе на мястото на нападателя Диамантакос и с първото си докосване спаси дузпата, изпълнена от Робърт Хол. Всичко това стана при резултат 1:0 за Гърция, като защитникът Маврудис Бугаидис беше открил с глава в 38-ата минута след грешка на английската защита и вратар. Все пак Беник Афобе изравни 10 минути след началото на второто полувреме, но в продълженията Гърция стигна до втори гол чрез Хараламбус Ликоянис, който открадна топката от непохватния капитан на англичаните Томас Торп.

В другия мач французите откриха резултата в 26-ата минута чрез Самуел Умтити, но испанците обърнаха развоя с голове на Жерард Делофеу в 62-ата минута и на Франсиско Алкасер в 78-ата. Отново Умтити спаси Франция и изравни за 2:2 в 1-ата минута на допълнителното време, което наложи да се играят продължения. Делофеу отново изведе Испания напред, но капитанът Пол Погба изравни за 3:3 в 117-ата. Хосе Кампаня от Севиля пропусна първата дузпа за испанския състав, но след това вратарят им Кепа Арисабалага спаси ударите на Умтити и Кондогбия и изпрати Ла Фурия на финал.

Испанците са защитаващи титлата си от миналата година, когато на финала победиха Чехия с 3:2 след продължения. През 2010-а година те обаче отстъпиха в мача за титлата на Франция. Гърците пък стигат за втори път на финал в рамките на пет години, като през 2007-а година те отстъпиха с 0:1 в битката за титлата на Испания.