3. Испания загря за Купата на Конфедерациите с успех над Ирландия (ВИДЕО)

Испания загря за Купата на Конфедерациите с успех над Ирландия (ВИДЕО)

"Ла Фурия" спечелиха с 2:0 контролната среща, която се игра на "Янки Стейдиъм" в Ню Йорк

Испания се наложи над Ирландия с 2:0 в контролна среща, която се игра „Янки Стейдиъм” в Ню Йорк (САЩ). И двете попадения за „Ла Фурия” паднаха през второто полувреме , а автори на головете за отбора на Висенте Дел Боске бяха Роберто Солдадо (68) и Хуан Мата (88).

Още през първата част испанците пропиляха няколко добри възможности за откриване на резултата, а една от тях бе в 41-ата минута, когато Педро нацели напречната греда. Иначе с пропуски за „Ла Фурия” през първата част се отчетоха и Андрес Иниеста, Давид Вия, Жерар Пике и Шави. Андрю Кеог, Пол Макшейн и Конър Самън пък се отчетоха с неточни изстрели за Ирландия през първите 45 минути.

Андрес Иниеста и Жерар Пике направиха нови пропуски за Испания през второто полувреме преди в 68-ата минута „Ла Фурия” да успее да открие резултата. Алваро Арбелоа центрира кълбото, а Роберто Солдадо с добро изпълнение прати кълбото в мрежата на Дейвид Форд. Последваха добри възможности пред Педро и Роберто Солдадо, но ударите и на двамата футболисти не попаднаха в рамките на вратата.

Удари на Джеймс Маклийн и Стивън Кели пък бяха отразени от Икер Касияс, който се появи в игра в 58-ата минута на мястото на Виктор Валдес. Санти Касорла и Серхио Рамос пропиляха добри ситуации за отбелязване на гол, а в 88-ата минута Хуан Мата оформи крайното 2:0, след като се разписа с технично изпълнение след пас на Касорла.

Испания стартира с участието си в турнира за Купата на Конфедерациите в понеделник, когато се изправя срещу Уругвай. Таити и Нигерия са другите два съперника на „Ла Фурия” в група „В” на надпреварата. В група „А” пък са отборите на Бразилия, Италия, Япония и Мексико.

Реал Мадрид обяви колко време ще отсъства Милитао

Очаква се бранителят на "белия балет" да е готов за игра след паузата за национални отбори