3. Италия си го изкара на Фарьорските острови

Италия си го изкара на Фарьорските острови

Касано с отличен мач за „aдзурите” и 5:0

Италия продължи квалификационната си кампания за Евро 2012 със стахотна победа над аутсайдера в Група С Фарьорски острови с 5:0. Попаденията нанизаха Алберто Джилардино, Даниеле Де Роси, Антонио Касано, Фабио Куалярела и Андреа Пирло.

Селекционерът Черзаре Прандели пък се завърна за първи път във Флоренция, която напусна да поеме националния тим.

Препълнените трибуни на „Артемио Франки” посрещнаха специалиста и играчите му с гръмовни аплодисменти и скандирания.
Италия бе концентрирана изцяло върху победата и още в първите минути домакините се впуснаха в търсене на гол. С отлично представяне в срещата се отличи нападателят Антонио Касано, който преди старта на мача получи целувка от нахлул на терена фен. Това определно донесе късмет на футболиста, който отбеляза невероятен гол в 27-ата минута.

Касано създаде първата опасност, след като с прехвърлящ пас намери Монтоливо в наказателното поле, но халфът не успя да се възползва от ситуацията. Андреа Пирло изработи първия гол с отлично подаване към Джилардино в 12-ата минута. Даниеле Де Роси покачи за 2:0 десет минути по-късно, след като получи топката от Лука Антонели и с два опита успя да преодолее противниковия страж.
Касано изписа името си на светлинното табло в 27-ата минута с невероятен фалцов изстрел от дъгата на наказателното поле, който попадна в далечния десен ъгъл за 3:0.

След почивката Италия вдигна крака си от газта и темпото на срещата спадна значително. Касано продължи да създава неприятности за гостите. Негово центриране попадна на крака на Джилардино, който с ножичен удар прати топката над вратата.

Влезлите като резерви Пацини и Куалярела успяха да пораздвижат редиците на Италия. Нападателят на Ювентус бе изведен от Пацини на добра позиция, от която увеличи преднината с още един гол. В последната минута Пирло добави и пето попадение, с което сложи точка на двубоя.

Италия е лидер в Група С с шест точки от два мача. Пред „адзурите” сега стоят решаващите двубои срещу Северна Ирландия и Сърбия.

Италия – Фарьорски острови 5:0
1:0 Джилардино 12’
2:0 Де Роси 22’
3:0 Касано 27’
4:0 Куалярела 81’
5:0 Пирло (к) 90’

Италия: Емилиано Вивиано, Лоренцо де Силвестри, Джорджо Киелини, Даниеле Де Роси (Паломбо), Антонио Касано, Алберто Джилардино (Пацини), Лука Антонели, Рикардо Монтоливо, Леонардо Бонучи, Андреа Пирло (к), Джузепе Роси (Куалярела);

Селекционер: Чезаре Прандели;