3. Италия влиза в квалификациите със загуба от Англия (+ВИДЕО)

Италия влиза в квалификациите със загуба от Англия (+ВИДЕО)

"Трите лъва" си отмъстиха частично за отпадането от "адзурите" на Евро 2012

Англия победи съперника на България в световните квалификации – Италия – с 2:1 в контролна среща преди началото на кампанията за Мондиал 2014 в Бразилия. В герой за домакините се превърна резервата Джърмейн Дефоу, който влезе на терена за второто полувреме и отбеляза победния гол в 79-ата минута. Успехът за „Трите лъва” дойде като отмъщение за отпадането от „адзурите” на Евро 2012.

Срещата се проведе в швейцарската столица Берн пред 15 000 зрители.

Италия започна силно и Даниеле Де Роси откри резултата с глава след центриране от ъглов удар на Алесандро Диаманти в 15-ата минута.

Но тимът на Рой Ходжсън отговори бързо, също от корнер. Фил Ягиелка реализира с летящ плонж в 27-ата минута.

Двубоят отиваше към равенство, но след като Райън Бертранд първо изчисти топката от голлинията, дойде часът на Дефоу. Нападателят на Тотнъм с удар покрай вратаря Салваторе Сиригу направи 2:1, като преди това направи майсторско обръщане.

Представянето изглеждаше задоволително, коментира играта на Англия Би Би Си. Селекционерът на „Трите лъва” Рой Ходжсън все още няма загуба начело на тима в 7-те си мача досега.

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група