3. ИЗНЕНАДА: Селта шокира 10 от Атлетико и оглави Примера

ИЗНЕНАДА: Селта шокира 10 от Атлетико и оглави Примера

Галисийци пречупиха „дюшекчиите“ с два бързи гола след почивката

Футболистите на Селта се наложиха над Атлетико Мадрид с 2:0 у дома в мач от третия кръг на испанската Примера и така оглавиха временното класиране.

Те вече имат 7 точки в актива си, с една повече от Реал Мадрид и Барселона, макар че двата гранда имат с по един мач по-малко.

Футболистите на аржентинския спец Антонио Мохамед надиграха тези на сънародника му Диего Симеоне с две бързи попадения след почивката.

Максимилиано Гомес откри резултата веднага след паузата, реализирайки в 46-ата минута попадение във втори пореден мач, след като се разписа и при успеха с 2:1 над Леванте в миналия кръг.

Само шест минути по-късно пък другата звезда на домакините Яго Аспас откри головата си сметка този сезон и оформи крайното 2:0.

Междувременно Стефан Савич от гостите получи жълт картон, а в 70-ата минута бе предупреден официално за втори път и така остави своите с човек по-малко до края на срещата.

Въпреки това, Атлетико се опита да отговори, но трябваше да преглътне загубата и така остана с 4 точки в актива си.