Какъв мач само! Нюкасъл и Лутън завъртяха спиращо дъха 4:4 (ВИДЕО)

Двата тима сътвориха истински спектакъл

Нюкасъл Юнайтед и Лутън спретнаха спиращо дъха 8-голово шоу, завършвайки при резултат 4:4 в мач за историята във Висшата лига. „Свраките“ поведоха чрез Шон Лонгстаф, но Габриел Ошо изравни. До края на първото полувреме Нюкасъл отново излезе напред след втори гол за Лонгстаф, а Лутън съумя отново да възстанови паритета чрез Рос Баркли. „Шапкарите“ вкараха бързи два на старта на второто полувреме, като точни бяха Карлтън Морис и Илайджа Адебайо. Нюкасъл успя да възстанови равенството след головете на Киърън Трипиър и Харви Барнс.

Нюкасъл вече има 33 точки в актива си, заемайки 8-мо място във Висшата лига, докато Лутън се изкачи до 16-то място с актив от 20 пункта, след като във втори пореден мач новакът вкара 4 попадения в рамките на един двубой.

Двубоят започна с натиск от страна на Нюкасъл Юнайтед. В 7-ата минута Киърън Трипиър бе изведен по дясното крило, като крайният бранител сви топката по земя в наказателното поле, където Шон Лонгстаф навлезе от втора позиция и реализира, не оставяйки никакви шансове на Томас Камински да отрази.

Лутън успя да отговори на предизвикателството в 21-ата минута, когато след заучено положение Рос Баркли центрира на втора греда , където Карлтън Морис комбинира с глава с Габриел Ошо, който от близко разстояние чукна топката в мрежата.

Нюкасъл успя бързо да възстанови аванса си. След светкавична контраатака Антъни Гордън направи солов рейд, който завърши с удар, който бе отразен от Камински. Последва добавка от страна на Шон Лонгстаф, който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на „шапкарите“.

До края на първото полувреме Лутън отново изравни. В 41-ата минута Рос Баркли комбинира с Алфи Даути, чийто удар бе отразен от Мартин Дубравка. Последва добавка от страна на Баркли, който с удар в средата порази целта.

Лутън бе по-активният от двата отбора на старта на второто полувреме. В 59-ата минута „шапкарите“ получиха правото да изпънят дузпа след нарушение на Дан Бърн срещу Чидозие Огбене. Карлтън Морис се нае с изпълнението и реализира, за да осъществи пълния обрат за „шапкарите“

Три минути по-късно Лутън успя да дръпне пред Нюкасъл. Алфи Даути поде контраатака, като комбинира с Рос Баркли, който на свой ред изведе Илайджа Адебайо, който пусна топката покрай Мартин Дубравка, за да вкара трети гол за „шапкарите“ в 62-рата минута.

Нюкасъл успя да върне едно попадение в 67-ата минута, когато Бруно Гимараеш центрира на втора греда, където Киърън Трипиър изпревари персоналния си пазач и да прати топката във вратата.

„Свраките“ успяха да достигнат до равенството в 73-ата минута. Длед грешка от страна на Рос Баркли, Люис Майли отне топката и продължи за Харви Барнс, който стреля от границата на наказателното поле и реализира.