3. Капело: Доволен съм от първите 30 минути и от това, че не позволихме на Уелс да създаде положения

Селекционерът на Англия реши да използва нова тактика, която се оказа успешна и донесе победата на "трите лъва"

Селекционерът на английския национален отбор по футбол Фабио Капело остана доволен от победата на своя тим в гостуването на Уелс в евроквалификацията от група „G”, където е и България. „Трите лъва” спечелиха с 2:0 на „Милениъм” и по този начин успяха да оглавят класирането с актив от 10 точки.

Капело изпробва нова формация - 4-3-3, която се различаваше от 4-4-2, както играеше Англия на Световното първенство през миналата година. Новата тактика все пак се оказа успешна за англичаните и те успяха да вземат ценни три точки.

„Много съм доволен. По време на първите 30 минути играхме много добре, натискахме и не позволихме на Уелс да създаде положения”, каза Капело.

„Реших да играем в 4-3-3, след като гледах последния мач на Уелс. Тази формация се оказа наистина добра”, добави селекционерът на Англия и отказа да отговори дали ще играе в същата тактика срещу Швейцария на 4-ти юни.

Следващият мач на Англия е приятелски и ще се играе на 29-ти март, като съперник на „трите лъва” ще бъде отборът на Гана. Срещата ще бъде в Лондон.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1