3. Капело и Англия станаха за смях и на „Уембли” – 1:1 с Гана (видео)

Капело и Англия станаха за смях и на „Уембли” – 1:1 с Гана (видео)

Анди Керъл откри в 43-ата минута, а крайното 1:1 оформи Асамоа Гиан в 90-ата

Националният отбор на Англия продължава с колебливите си игри под ръководството на Фабио Капело, след като тази вечер завърши наравно 1:1 с тима на Гана. Двубоят между двата тима бе приятелски и се игра на стадион „Уембли” в Лондон. Керъл откри резултата в 43-ата минута, а крайното 1:1 оформи Гиан в 90-ата. Това бе и първи официален мач в историята между двата отбора.

Двубоят започна с очакван натиск на „трите лъва” и пропуски на Йънг, Даунинг и Уилшър. С неточност пред гола за африканците пък се отчете Адия.

След началните минути ганайците започнаха да поглеждат все по-често към вратата на Харт, като възможностите за тях идваха основно след контраатаки. Домакините определено бяха по-активният отбор, а в 24-ата минута те можеха да излязат напред в резултата, но ударът на Милнър срещна гредата.

Последва сериозен пропуск за Адия, преди да се стигне до 43-ата минута, когато Керъл засече хубаво подаване на Даунинг, извеждайки напред хората на Фабио Капело – 1:0.

До края на полувремето нови голове нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимална преднина за англичаните.

Втората част стартира с няколко смени и поделено надмощие, като постепенно африканците дори осъществиха натиск и Мунтари и Менса изтърваха по едно изгодно положение за Гана. Домакините пък изглеждаха объркани в отсъствието на лидери като Тери, Лампард и Руни, което се отразяваше и върху играта на отбора.

В заключителните 15 минути Гана натисна здраво и в 76-ата Гиан бе близо до изравняване, ала шутът му излезе в аут. Последва нов неточен изстрел на нападателя на Съндърланд, последван от такива и на Бари и Ягиелка.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Гиан овладя пред наказателното поле, навлезе в пеналта и счупи кръста на Лескът, след което с техничен изстрел с левия крак прати кълбото в долния десен ъгъл на безпомощния Харт за крайното 1:1.

Англия – Гана 1:1