3. Късен гол на Пощига избави Португалия от пълен резил (ВИДЕО)

Късен гол на Пощига избави Португалия от пълен резил (ВИДЕО)

Иберийците не успяха да победят Северна Ирландия у дома

Отборът на Португалия отново стъпи накриво след загубата като гост на Русия с 0:1 преди четири дни. Този път неуспехът на иберийците бе частичен след като успяха с големи мъки да достигнат до равенство у дома срещу Северна Ирландия.

Гостите изненадващо поведоха в резултата в 30-ата минута чрез Ниал МакГин. Въпреки че имаха пълно надмощие на терена Роналдо, Нани и компания така и не съумяха да върнат попадението до почивката. От своя страна тимът на Северна Ирландия бе много добре организиран в защита и умело използваше възможностите си за контраатака.

През втората част натискът на Португалия стана още по-осезаем, но отбраната на гостите не се пропукваше.  Все пак късметът се усмихна на възпитаниците на Пауло Бенто в късната 79-ата минута, когато Елдер Пощига се възползва от отлична асистенция на Нани и отбеляза изключително важното изравнително попадение.

Докрая на срещата домакините не съумяха да стигнат до пълния успех въпреки петминутното продължение, дадено от немския рефер Торстен Кинхофер.

По този начин тимът на Португалия не успя да се изкачи в класирането и остана на трета позиция с равен брой точки с втория Израел. И двамата тима имат по 7 пункта, но израелците имат по-добра голова разлика. Отборът на Северна Ирландия пък е четвърти с 2 точки.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)