3. Кипърска сензация изхвърли Иван Иванов и Партизан от Шампионската лига /видео/

Кипърска сензация изхвърли Иван Иванов и Партизан от Шампионската лига /видео/

Интернационалната селекция на АЕЛ Лимасол удари за втори път "гробарите" с 1:0, въпреки че игра час с 10 души

Кипърският АЕЛ Лимасол поднесе една от изненадите в третия квалификационен кръг за влизане в групите на Шампионската лига. Отборът от Осторва на Афрродита постигна втора поредна победа с 1:0 над „гробарите” и ги погреба за най-престижния клубен футболен турнир с общ резултат 2:0.

АЕЛ демонстрира страхотно самочувствие в Белград след успеха в първия мач, когато надигра Партизан с 1:0.

В отбора на АЕЛ сред титулярите започна само един играч от Кипър. Чужденците в лицето на бразилците Бебе и Едмар поеха диригентската палка в центъра, а напред португалецът Монтейро и Карлитос от Капе Верде развинтваха Иван Иванов, който почна като титуляр.

По-добрата игра на АЕЛ даде резултат в средата на полувремето. Тогава португалският бранител Доса Жуниор се озова на чиста позиция след неуспешен изстрел на Монтейро и отблизо разпечата Стойкович за 0:1.

Монтейро обаче сякаш прегоря и получи заслужен втори жълт картон за необмислен фаул по крилото в 28-ата минута.

Макар да играха повече от час с човек повече домакините от Партизан нямаха ясна идея как да преодолеят сърцатата игра на съперника.

Защитата на АЕЛ геройски устоя на натиска, а феновете на Партизан едва не линчуваха своите заради загубата.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм