3. Колебливо 1:1 разклати столовете на Руди Гарсия и Синиша Михайлович (ВИДЕО)

Колебливо 1:1 разклати столовете на Руди Гарсия и Синиша Михайлович (ВИДЕО)

Рома и Милан не се победиха на "Олимпико", мачът завърши с освирквания от трибуните

Напрежението върху Руди Гарсия и Синиша Михайлович се увеличи още повече след колебливо 1:1 между Рома и Милан на „Олимпико” с по една греда и за двата отбора в 19-ия кръг на Серия А. Рюдигер даде аванс на „вълците” още в 4-ата минута, а Кучка изравни в началото на втората част.

Това бе шесто реми в последните 7 мача на Рома. Римляните остават пети с 34 точки, а Милан е шести с 29.

Двамата треньори Руди Гарсия и Синиша Михайлович бяха под огромно напрежение и преди мача, а имената им се спрягат за уволнение от седмици насам. Затова от тях се очакваше победа с цената на всичко. Милан имаше само един успех в последните си шест срещу с „вълците”, а за последно бе триумфирал на „Олимпико” през октомври 2011-а с 3:2.

В началните минути Рома буквално газеше „росонерите” с игра. Още в 19-ата секунда новото откритие на римляните Умар Садик загря ръкавиците на 16-годишния Донарума с мощен изстрел.

Защитата на Милан проспа центриране на Пянич на втора греда от свободен удар и бранителят Антонио Рюдигер с левия крак засече отблизо и след рикошет в Донарума топката навести мрежата за ранно 1:0.

Пянич направи пропуск след отличен рейд на Садик, а Донарума изби в гредата удар с глава на Рюдигер след корнер.

После домакините дадоха инициативата на „росонерите”. Шчесни излезе и изчисти преди Бака да стигне топката, а Рюдигер на шпагат попречи на Бертолачи да се откъсне сам срещу вратата.

И двата тима започнаха неуверено втората част, а Рома на моменти направо играеше страхливо, въпреки че водеше. „Със страх не се играе” казват често българските футболисти и тази максима се потвърди в 50-ата минута, когато Хонда овладя на десния фланг и центрира на далечната греда, а Юрай Кучка надскочи Флоренци и мощно с глава заби зад Шчесни за 1:1.

Хаос цареше в редиците на Рома в минутите след гола. Боатенг замени Луис Адриано и записа повторен дебют за Милан в Серия А. От другата страна Салах замени Яго Фалке, но влиянието на Боатенг на терена бе много по-значимо и той вдъхна страст в играта на гостите.

Шчесни внимаваше и не позволи на Бака да използва хубав пас на Сапата. След час игра Кучка направи непростим пропуск, след като Боатенг използва грешка на Рюдигер, напредна отляво и пусна по земя, Бака прескочи за Кучка, ала словакът не нацели празната врата от 7-8 метра.

Този пропуск изкара извън нерви Синиша Михайлович и той ритна бутилка минерална вода, за което съдията го изгони в трибуните.

Натискът на Милан продължи и Бонавентура намери Бака вляво, но фалцовият удар на колумбиеца срещна напречната греда и излезе в аут.

Рома показа, че играе след почивката чак в 69-та минута, когато Жервиньо размени пасове със Салах и стреля леко встрани от дясната греда. Флоренци опита далечен шут към долния ляв ъгъл, но и той не сполучи.

Припрените действия на двата отбора логично не доведоха до победен гол, а публиката на „Олимпико” изпрати своите с освирквания след мача.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари