3. КОШМАРЪТ НЯМА КРАЙ! Тотнъм отпадна безславно от Шампионската лига! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Жозе Моуриньо катастрофира срещу РБ Лайпциг

Кошмарът за Жозе Моуриньо и Тотнъм няма край! "Шпорите" отпаднаха от Шампионската лига, след като загубиха безславно гостуването си на РБ Лайпциг с 0:3. Реваншът от 1/8-финалите се игра пред пълните трибуни на “Ред Бул Арена”. Домакините имаха аванс от 1:0 след първия мач в Лондон и продължават да пишат история, след като за пръв път достигат до тази фаза на надпреварата. Тотнъм пък не успя да спечели шести пореден мач във всички турнири.

Големият герой за РБ Лайпциг тази вечер се казваше Марсел Забитцер. Капитанът на „биковете” откри резултата в десетата минута. Вина за попадението има и вратарят на Тотнъм Юго Лорис, който не се намеси по най-добрия начин при удара на халфа.

Девет след това германците вкараха още веднъж. Анхенлиньо центрира остро по земя за Тимо Вернер. Той, от своя страна, изпревари Серж Орие и засече в опразнената от Лорис врата. Страничният рефер обаче правилно маркира засада и попадението беше отменено. Все пак в 21-ата минута центрирането на Анхелиньо доведе до гол. Забитцер стреля с глава през човек, а намесата на Лорис отново беше комична и топката премина зад голлинията му – 2:0.

В 28-ата минута Тимо Вернер беше спрян от Лорис, който този пък се намеси успешно. Четири по-късно отново звездата на "биковете" опита своя късмет, но ударът му бе неточен.

В края на първата част се наложи и вратарят на домакините Петер Гулачи да демонстрира качествата си, след като Джовани Ло Селсо стреля с левия крак. Последва класно спасяване на Юго Лорис, който отрази на Шик.

Пет минути след почивката Норди Мукиеле от състава на РБ получи удар с топката в лицето и се строполи падна на земята. Наложи се влизането на медицински екип и футболистът беше изнесен на носилка и заменен.

Чак в 74-ата минута Тотнъм стигна до изгодна ситуация след пробив на Моура по лявото крило, но ударът на Деле Али попадна право в ръцете на Гулачи.

В 87-ата минута с удар около точката на дузпата Емил Форсберг оформи крайния резултат.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

РБ ЛАЙПЦИГ: Гулачи, Клостерман, Упамекано, Халстенберг, Мукиеле, Лаймер, Забитцер, Анхелиньо, Нкунку, Шик, Вернер

ТОТНЪМ: Лорис, Орие, Алдервейрелд, Дайър, Танганга, Сесеньон, Уинкс, Ло Селсо, Ламела, Деле Али, Моура