3. Коста Рика респектира Швейцария с изненадващо 1:0 в Сион (видео)

Коста Рика респектира Швейцария с изненадващо 1:0 в Сион (видео)

Тимът от Централна Америка изкова изненадваща победа над "кръстоносците"

Швейцарският национален отбор не успя да впечатли с добра или креативна игра в домакинския си контролен мач срещу Коста Рика. Тимът от Централна Америка, който не успя да се класира за световното първенство в ЮАР даде на швейцарския селекционер Отмар Хицфелд тема за размисъл след минималната си победа с 1:0.

След първи минути на домакински натиск Коста Рика успя да изравни играта и дори притисна домакините. Гонсало Сегарес създаде първото опасно положение с коварен удар, който обаче бе спасен от стража на Волфсбург Диего Беналио.

Нулевото равенство на светлинното табло на стадион „Стад Турбийон” в Сион се запази до 56-ата минута, когато нападателят на румънския Тимишоара Уинстън Паркс нокаутира домакинската защита. Паркс пое топката в противниковата половина, след което надделя самостоятелно над трима бранители в бели екипи и с красив удар от границата на наказателното поле простреля Беналио за единственото попадение в срещата.
Капитанът Алекс Фрай получи отличен шанс да спаси честта на домакините, но не успя да поеме добър пас на Ерен Дердийок в последните минути на мача и опропасти последното добро положение в срещата.

На 5 юни съперникът на България в евроквалификациите тази есен ще се изправи срещу световния шампион Италия в контрола, която ще се играе в Женева. Швейцарците започват участието си на Мондиал 2010 с не по-малко лек мач срещу европейския първенец Испания.
Кейн: Чака ни труден, но и вълнуващ мач с Леверкузен