3. Крепостта на Стоук Сити не се срути на „Уайт Харт Лейн” (ВИДЕО)

Крепостта на Стоук Сити не се срути на „Уайт Харт Лейн” (ВИДЕО)

Евертън влезе в четворката след успех над Уест Хем, „дроздовете” се справиха с Норич у дома и са вече шести

Отборът на Тотнъм се свлече на пета позиция в класирането след като в мач от 18-ия кръг на Премиър лийг завърши наравно 0:0 с гостуващия тим на Стоук Сити.

„Шпорите” бяха по-активният отбор, но така и не съумяха да се възползват от игровото си преимущество.

От своя страна „грънчарите” стояха плътно прибрани в собствената си половина и дебнеха всяка една възможност за контраатака, с която да матират съперника.

Все пак гостите имаха шанс да открият резултата още в първата минута на срещата, но Джоунс не успя да засече по най-добрия начин центриране на Уолкър.

Въпреки че имаха превъзходство във владението на топката домакините стигнаха до първата си по-сериозна опасност едва в 35-ата минута, когато Адебайор засече с глава центриране на Гарет Бейл, но не успя да намери очертанията на вратата.

До почивката Дефоу на два пъти имаше възможност да се разпише, но и той бе неточен.

Отново той стреля опасно от границата на наказателното поле три минути след началото на втората част, ала отново стреля покрай вратата.

До края на срещата стражът на гостите Бегович имаше доста работа, но се справи блестящо, спасявайки опасни удари на Бейл, Дембеле и Сигурдсон.

В крайна сметка срещата завърши наравно 0:0 и двата тима си поделиха по точка.

По този начин отборът на Тотнъм вече е пети в класирането с актив от 30 точки, докато Стоук заема осма позиция с 25 пункта.

В друга среща от кръга Евертън без наказания Фелайни се наложи с 2:1 като гост на Уест Хем и излезе на четвърта позиция.

„Чуковете” откриха резултата в 14-ата минута с попадение на Карлтън Коул.

„Карамелите” обаче изравниха чрез Виктор Аничебе, който се възползва от отлична асистенция на Стивън Пиенаар в 64ата минута.

Три по-късно домакините останаха с човек по-малко след като техният голмайстор Коул получи директен червен картон за грубо нарушение.

В 73-ата минута Пиенаар направи пълен обрат в полза на Евертън за радост на гостуващите фенове.

В самия край на срещата и възпитанците на Дейвид Мойс останаха с десетима души след като Дарън Гибсън също получи директен червен картон.

Благодарение на тази победа тимът на Евертън вече заема четвърта позиция, даваща право на участие в квалификациите за груповата фаза на Шампионската лига. „Карамелите” имат актив от 30 точки, докато Уест Хем е 11-и с 23 пункта.

Отборът на Уест Бромич победи гостуващия Норич с 2:1 в друг мач от 18-ия кръг.

Робърт Шнодграс изведе гостите напред в 23-ата минута, но Золтан Гера съумя да изравни две минути преди почивката.

Победата на „дроздовете” подпечата Ромелу Лукаку в 82-ата минута, засичайки с глава центриране на Горан Попов.

Така тимът на Уест Бромич заема престижната шеста позиция с 30 пунткта, колкото имат и отборите Евертън и Тотнъм, които се намират в зона Европа. Норич пък е девети с 5 точки по-малко.
Луис Енрике: Дембеле става все по-добър