3. Кристиано Роналдо стана най-великият голмайстор на Португалия при 5:1 над Камерун (ВИДЕО)

Звездата на Реал вкара два пъти и задмина рекорда на Педро Паулета

Португалия надви убедително Камерун с 5:1 в контролна среща, играна в Лейрия, която се оказа паметна за Кристиано Роналдо. С двата си гола той стана едноличен рекордьор по голове за Португалия (вече 49), като досега държеше този рекорд заедно с Педро Паулета (47). Раул Мейрелеш, Коентрао и Единьо вкараха в рамките на 11 минути в средата на втората част за победата.

Двете най-големи звезди на двете страни – Кристиано Роналдо и Самуел Ето’о се прегърнаха братски преди началото.

Камерун спечели няколко корнера, но Роналдо нанесе първия удар с рекорден 48-и гол за страната си. Жоао Перейра нахлу отдясно и върна за Роналдо, който избегна намесата на Н’Кулу и прати в долния ъгъл за 1:0.

Жоао Мотиньо от Монако беше сърцето и душата на „мореплавателите” в халфовата линия в минутите след гола.

В 37-ата Ето’о падна в пеналта след намеса на Мейрелеш, но Андре Маринър не даде дузпа и сякаш правилно, защото халфът изби топката.

Две минути преди почивката Камерун малко изненадващо изравни. Жан Макун подаде зад защитата, домакините искаха засада, но Коентрао я покри и Винсент Абубакар пусна под вратаря Бето за 1:1.

Домакините постепенно засилваха натиска след почивката, главно чрез Моутиньо и Роналдо. Воле на Роналдо бе избито от вратаря 11 минути след паузата. Ето’о пък получи шанс да стреля, но прати право в Едуардо.

Голяма глупост в защитата на африканците върна аванса на Португалия. Бранителят на Галатсарай Аурелиен Чеджу взе топката от краката на вратаря, но я подари на Раул Мейрелеш, който почти на празна врата направи 2:1.

Този гол разстрои гостите и още в следващата минута Кавалейро задържа добре и пусна за Фабио Коентрао на фланга, а крайният бранител на Реал Мадрид мушна под вратаря Н’Ди от малък ъгъл за 3:1.

13 минути преди края удар на Роналдо бе избит от вратаря, но Единьо не сбърка при добавката за 4:1.

Но това не бе всичко и в 83-ата минута нова кошмарна намеса на камерунската отбрана позволи на Роналдо да овладее след центриране на Коентрао и CR7 вкара втория си гол за крайното 5:1.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)