3. Ланс с втора победа във Франция, удари Брест

Ланс с втора победа във Франция, удари Брест

Ланс записа втора поредна победа без допуснат гол в новия сезон на френската Лига 1, след като надделя с 2:0 над Брест в мач от втория кръг. Играчите на Уил Стил продължават успешния си старт, като отново показаха стабилност в защита и ефективност в атака.

Ланс започна мача с натиск и още в 19-ата минута откри резултата чрез Йоанер Шавес, който реализира след асистенция на Анас Зарури. Домакините удвоиха преднината си точно преди почивката, когато защитникът на Брест Жулиан льо Кардинал си отбеляза автогол, опитвайки се да блокира центриране в собственото си наказателно поле.

Въпреки че Ланс остана с човек по-малко в 88-ата минута след директен червен картон на Дейвер Машадо, отборът успя да задържи преднината си и да приключи срещата без допуснато попадение. След този успех Ланс събира шест точки от два мача, докато Брест все още няма точки и продължава да търси първата си победа в сезона.