3. Лацио удържа точката на "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО)

Лацио удържа точката на "Уайт Харт Лейн" (ВИДЕО)

Отмениха три гола на Тотнъм срещу "римските орли", Марибор с класика над Панатинайкос

Отборите на Тотнъм и Лацио завършиха наравно 0:0 на „Уайт Харт Лейн” в мач от група J на Лига Европа.

Точката би трябвало да удовлетворява повече италианците, тъй като „шпорите” бяха по-активният отбор на терена през по-голямата част от мача.

Домакините владееха повече топката, но „римските орли” бяха много добре организирани в отбрана и успяха да притъпят остротата на атаките на своя съперник и да не му позволяват да налага своето темпо.

Лондончани нямаха никакъв късмет в тазвечершния двубой тъй като главният рефер Овидио Хатеган им отмени цели три гола. Демпси и Дефоу намериха мрежата, но имаше маркирани засади, а попадение на Коукър не бе зачетено заради нарушение.

Най-чистото положение за гостите пък се откри в края на първата част пред уругваеца Гонзалес, който разтресе напречната греда зад Лорис със страхотен удар от воле от около 25 метра.

В другата среща от групата Марибор победи гостуващия Панатинайкос с категоричното 3:0.

Роберт Берич откри резултата за словенците в 25-ата минута, а Агим Ибраими удвои преднината на домакините в 62-ата.

Крайният резултат оформи Маркос Тавареш две минути преди края, след като бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Хосе Веласкес.

По този начин именно Марибор оглавява класирането с актив от 3 точки, следван от Лацио и Тотнъм с по 1 и Панатинайкос – без спечелен пункт.

Гюндоган за Барса: Изпълних своята детска мечта

"Беше трудно, но в същото време и страхотно преживяване"