3. Легенда скочи срещу промените във формата на Шампионска лига

Легенда скочи срещу промените във формата на Шампионска лига

Това е най-доброто и най-трудното за печелене състезание в света, заяви Румениге

Изпълнителният директор на Байерн Мюнхен Карл-Хайнц Румениге се обяви срещу евентуалните промени във формата на Шампионската лига.

"Защо трябва да променяме турнира? Целият свят ни харесва заради тази Шампионска лига", каза Румениге пред "Дер Шпигел".

"Това е най-доброто и най-трудното за печелене състезание в света", каза още бившият нападател.

Той определи себе си като "не най-големия фен" на идеята за разширяване на груповата фаза на турнира, тъй като според него това би довело до повече мачове, лишени от интрига.

Идеята за новия формат на Шампионската лига бе прокарана от шефа на Ювентус Андреа Аниели, който е и президент на Асоциацията на европейските клубове.

Той предлага от 2024 година групите да станат 4 с по 8 отбора във всяка от тях, а първите 24 тима в крайното класиране автоматично да си гарантират място в турнира и през следващия сезон, независимо от позицията, на която финишират в местното си първенство.

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм