3. Леверкузен и Байерн с хикс за Дортмунд (видео)

Леверкузен и Байерн с хикс за Дортмунд (видео)

Отборите на Байерл Леверкузен и Байерн (Мюнхен) не успяха да се победят в мач от 13-ия кръг на немската първа Бундеслига, завършвайки наравно 1:1

Отборите на Байерл Леверкузен и Байерн (Мюнхен) не успяха да се победят в мач от 13-ия кръг на немската първа Бундеслига, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадион „Бай Арена”, а равенството ощастливява най-много лидера Борусия Дортмунд, който увеличи преднината си пред преследвачите. Гомез откри в 34-ата минута, а крайното 1:1 оформи Видал от дузпа в 45-ата.

Двубоят започна с неточен изстрел на Дердийок, а в 12-ата минута отново негов шут бе блокиран от бранител на гостите. „Аспирините” продължиха да натискат, а с нови пропуски се отличиха Видал и Барнета. 6 минути по-късно дойде и първият удар за Байерн, който бе дело на Швайнщайгер, но излезе в аут.

В 21-ата минута пък дойде и най-чистата възможност до момента, след като Сам стреля опасно, но топката срещна напречната греда. 4 минути след това и Гомез опита късмета си, ала шутът му не намери очертанията на вратата на домакините.

Така дойде 34-ата минута, когато Швайнщайгер изведе Гомез на отлична позиция, а нападателят хладнокръвно реализира за 1:0.

След гола натискът на Леверкузен се засили още повече и в 45-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Видал за 1:1.

Втората част започна с хубав изстрел на Ролфес, който бе спасен от Бут. До края на двубоя не се случиха кой знае колко интересни неща на терена, като пропуски за домакините направиха Дердийок и Видал, а Кроос и Гомез не успяха да вкарат за гостите.

До нов гол обаче не се стигна и така Леверкузен и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 1:1. След хикса „аспирините” се намират на 3-о място във временното класиране с актив от 25 точки, на 9 зад лидера Дортмунд. Гостите от Мюнхен пък са 8-и с 20 спечелени точки.
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1