3. Лил открадна точка от ПСЖ в шоу за край на годината в Лига 1 (ВИДЕО)

Лил открадна точка от ПСЖ в шоу за край на годината в Лига 1 (ВИДЕО)

Шампионите стигнаха само до 2:2 срещу "песовете", Лил остава само на 4 точки от върха

Лил удържа 2:2 като гост на шампиона ПСЖ в страхотен завършек на годината в Лига 1 след последната дерби среща от 19-ия кръг.

Ибрахимович изведе парижани напред от пряк свободен удар, но Мавуба и дузпа на Калу обърнаха мача на 180 градуса преди Баша да си вкара автогол и да подели точките. Така двата отбора останаха на 4 точки разлика и интригата за титлата остава жива с пълна сила.

Всъщност „песовете” изиграха отличен двубой и дори можеха да си тръгнат с трите точки, докато домакините имаха основателни претенции за неотсъдена дузпа през първата част.

Вратарят на Лил Винсент Енияма направи страхотно двойно спасяване в средата на първата част, когато Ибрахимович прескочи за Лавеци, аржентинецът стреля във вратаря, топката се вдигна високо и Енияма я изби в корнер.

Минута по-късно ПСЖ имаше основателни претенции за дузпа. Матюиди открадна от Берия и беше спънат, но съдията прецени, че няма дузпа. Ибрахимович се нагласи добре и изглеждаше, че Тиаго Силва ще насочи в мрежата, но някак „принцовете” успяха да пропуснат.

В 36-ата минута Ибра стреля силно от пряк свободен удар и топката влетя в далечния ъгъл за 1:0, а голът беше записан като 15-ти за шведа от началото на сезона в Лига 1.

Мавуба се Ибрахимович се сбиха в 41-ата минута и халфът на Лил се отърва само с жълт картон, след като удари нападателя в лицето.

Лил изравни минута преди почивката и Мавуба пак бе човекът в центъра на вниманието. Той открадна от Верати и подхвана атака, която стигна до Калу вдясно, бившият играч на Челси центрира и Мавуба завърши точно за 1:1.

Втората част започна отлично за гостите. Мартин пусна за спринтиращия вдясно Берия, който изпревари Дине и беше спънат. Нарушението беше някъде точно около границата на пеналта, но съдията даде дузпа и Калу стреля право в центъра на вратата – 2:1 за „песовете”.

Нови претенции за дузпа на домакините останаха глас в пустиня, след като удар на Матюиди сякаш се удари в ръката на Мартин.

Изравнителното попадение дойде при странни обстоятелства в 72-ата минута. Енияма се размина с центриране от корнер, Тиаго Силва опита да вкара, но черногорският бранител Марко Баша сам насочи в собствената си врата – автогол и 2:2.

До края Пасторе стреля право във вратаря, а бомба на Ибра от пряк свободен удар мина покрай гредата. Лил също имаше своите шансове да вземе трите точки, но Сиригу спаси удар на Ориги, после пак Сиригу изби след удар на Калу от малък ъгъл, а в последната минута Балмонт качи на главата на Баша, който насочи на сантиметри над гредата и резултатът остана 2:2.

ПСЖ е лидер с 44 точки, Монако е втори с 41, а Лил има 40 на трета позиция.

ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)