3. Лил смачка Каен като гост с 5:2

Лил смачка Каен като гост с 5:2

Вижте и резултатите от днес в Лига 1

Съперникът на родния Левски в турнира Лига Европа – Лил, постигна нова важна победа в първенството, след като разби тима на Каен с 5:2. Срещата се игра на стадион „Мишел Д’Орнано” и бе от програмата на 13-ия кръг на френската Лига 1.

Двубоят започна добре за „песовете” и в 25-ата минута Соу ги изведе напред в резултата, а в 34-ата отново той удвои преднината на своите. В 41-ата минута Араби върна едното попадение за Каен, но в 45-ата Соу оформи хеттрика си, покачвайки на 3:1.

Втората част стартира скучно, но в края на двубоя, за по-малко от 5 минути, зрителите видяха 3 гола. В 88-ата минута Траоре върна надеждите на Каен, че може да изкопчи нещо от тази среща, вкарвайки за 2:3. В 90-ата минута обаче, Жервиньо сложи точка на спора, а до края имаше време и за Бериа да оформи крайното 5:2.

След тази победа Лил се изкачи на 2-о място във временното класиране с актив от 21 точки, на 1 зад лидера Брест. Домакините от Каен пък са 17-и с 14 спечелени точки.