Лион изхвърли Лил от Купата на Франция (ВИДЕО)

Гифт Орбан и Раян Шерки бяха героите за "хлапетата"

Лион изигра втори пореден силен мач и победи с 2:1 Лил и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Франция. "Хлапетата" доминираха и заслужено продължават напред. Попаденията за домакините отбелязаха Гифт Орбан и Раян Шерки.

Дебют на вратата на Лион направи бразилският вратар Лукаш Пери, а за първи път като титуляр започна друго ново попълнение - Орел Мангала. Младият нигериец Орбан откри резултата в 40-ата минута след хуабва атака през центъра и техничен прехвърлящ удар, направил безпомощен стража на Лил Люка Шевалие.

В началото на втората част защитата на гостите дълго време не успя да изчисти топката от наказателното поле, а Шерки се ориентира най-бързо и я заби под напречната греда.