3. Лион нанесе първа загуба на ПСЖ в Лига 1 за 2014-а (ВИДЕО)

Лион нанесе първа загуба на ПСЖ в Лига 1 за 2014-а (ВИДЕО)

"Хлапетата" спряха победната серия на парижани в първенството на осем

Олимпик Лион се наложи с 1:0 като домакин на Пари Сен Жермен в мач от 33-ия кръг на Лига 1. Това бе второ поражение за парижани във френското първенство, като първото бе като гост на Евиан в края на 2013 година. ПСЖ остава непобеден у дома. Това е първи успех за "хлапетата" срещу този съперник от седем мача насам, в които ПСЖ постигна пет победи.

Единственото попадение в срещата отбеляза Жордан Фери. В 31-вата минута Фери се възползва от грешно подаване на Лавеци и със страхотен шут откри резултата. Бранителят на Лион се възползва и от позицията на Сиригу, който беше излязъл на границата на малкото наказателно поле и успя да го прехвърли.

В края на първата част Лавеци и Кабай имаха възможност да изравнят. ударът на аржентинеца бе спасен от Лопес, докато Кабай не успя да намери очертанията на вратата.

След началото на вторите 45 минути Лион можеше и да удвои преднината на добри реакции на Сиригу и късмет спаси ПСЖ от втори гол във вратата им. С приближаването към края на двубоя парижани се опитаха да стигнат поне до точката. Пет минути преди края Пасторе стреля опасно, но Лопес отново се прояви по най-добрия начин.

С победата си "хлапетата" вече имат 54 точки, на две точки от петото място, даващо право на участие в Лига Европа. ПСЖ остава лидер в класирането със 79 точки, на 10 пред втория Монако.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)