3. Лион превзе крепостта "Сан Мамес" и вече е на 1/16-финалите, Атлетик отпадна безславно (ВИДЕО)

Дарко Тасевски вкара за своя Шмона, но голът му стигна само за хикс

Отборът на Атлетик (Билбао) претърпя тежко поражение с 2:3 като домакин на Олимпик (Лион) в четвърти мач от група "I" на Лига Европа. По този начин Атлетик отпада от надпреварата, а Лион със сигурност продължава напред, благодарение на 4-те си поредни победи в групата. За гостите се разписаха Гоми, Гюркуф и Лаказет, а за "баските" - Ерера и Адурис.

Двубоят започна много равностойно, но Лион изглеждаше по-концентриран и показа повече самочувствие в предни позиции. Логично това доведе и до откриването на резултата още в 22-та минута, когато Гюркуф подаде много добре на Бафетимби Гоми, който с глава не сбърка за 1:0.

Домакините се хвърлиха напред, като най-дейни бяха Де Маркос, Ираола и Муниаин. В 35-та минута Фофана пробва удар от средна дистанция, който обаче бе неуспешен. За най-голямо съжаление на играчите на Марсело Биелса те допуснаха гол в 45-та минута, дело на Гюркуф, с който нещата се усложниха много.

При резултат 2:0 за гостите "баските" нямаше какво да губят и се концентрираха в офанзивни действия. Още в 48-та минута Андер Ерера намали на 1:2 след сериозно разбъркване в пеналта на французите. Седем минути по-късно домакините получиха дузпа за нарушение на Максим Гоналон в собственото му наказателно поле. Зад топката застана Аритц Адурис и хладнокръвно изчака да види действията на вратаря Веркутр преди да изпрати топката в долния му ляв ъгъл за 2:2.

При резултатното равенство, което беше налице, мачът започваше отначало и двата отбора запретнаха ръкави за сериозни атаки. През всичките 90 минути днес те демонстрираха открита игра и зрителите на "Сан Мамес" видяха атрактивен двубой. В 63-та минута феновете на Атлетик обаче бяха попарени от трети гол за "хлапетата". Вината за него може да падне изцяло върху Муниаин, който бе притиснат до аут-линията от Фофана. Последният успя да отнеме и да центрира ниско за Александр Лаказет, който безмилостно с вещина разстреля Ираисос за 3:2.

Ибай Гомес и Итураспе пробваха удари до края, но домакините така и не успяха да стигнат до равенството на своя стадион, където традиционно много рядко допускат загуби.

В друг мач от група "I" Апоел Кирят Шмона, където се подвизава бившият футболист на Левски Дарко Тасевски, завърши наравно със Спарта (Прага) при резултат 1:1. Македонският национал се разписа за своите още в 3-та минута, но гостите изравниха 20 минути по-късно чрез Леони Квеуке.

След днешните сблъсъци Лион е лидер с 4 победи от също толкова мачове и има 12 точки. Следват Спарта със 7 точки, Шмона с 2 и испанският Атлетик само с един пункт, което е доказателство за криза в Билбао.

Рюдигер хвали Ямал

Младата звезда на Барселона получи похвали от защитника на големия съперник Реал

Защитник на Селта пред дебют за Испания

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте повика един дебютант в състава си

Мусиала отпадна от състава на Германия, дебютант го замества

Полузащитникът на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала ще пропусне предстоящите мачове на Германия от Лигата на нациите

Ювентус гласи сензационен трансфер

Испанският защитник Серхио Рамос може да стане играч на италианския Ювентус

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави