3. Лион с мъчно 2:1 срещу опашкаря (видео)

Лион с мъчно 2:1 срещу опашкаря (видео)

Отборът на Лион постигна неочаквано труден успех с 2:1 в домакинството си на Оксер от 31-ия кръг в Лига 1

Отборът на Лион постигна неочаквано труден успех с 2:1 в домакинството си на Оксер от 31-ия кръг в Лига 1. Победата на домакините на стад "Жерлан" дойде с два гола от дузпи на Лисандро Лопес в 29-ата и 71-ата минута, а между тях Ален Траоре вкара гола за гостите в 42-ата минута.

Лион имаше леко игрово преимущество в мача и в 29-ата минута Оливие Сорин събори Лисандро Лопес в пеналта и аржентинецът сам реализира отсъдената дузпа за 1:1. Оксер обаче показа, че няма да се даде лесно и в 42-ата минута след бърза контраатака Траоре от близо възстанови равенството за 1:1. Лион обаче отново натисна през втората част и в 71-ата минута Вили Боли извърши нарушение срещу Лопес в наказателното поле и нападателят отново застана зад бялата точка и реализира за крайното 2:1.

С този успех Лион остава на 4-ата позиция в таблицата с 53 точки в актива си, докато Оксер продължава да стърже дъното и се намира на последното 20-то място с 27 точки.