3. Лион се изложи като гост и позволи на Монпелие да излезе начело в Лига 1

Лион се изложи като гост и позволи на Монпелие да излезе начело в Лига 1

Олимпик Марсилия изплува от дъното, вижте всички резултати от мачовете от 7-ия кръг на френското първенство

Един от основните претенденти за спечелването на титлата във френската Лига 1 – отборът на Олимпик Лион, направи грешна стъпка в борбата си за завършване на първото място в крайното подреждане, след като отстъпи с минималното 0:1 като гост на Каен в среща от 7-ия кръг на шампионата. Двата отбора завършиха сблъсъка с по десет души, а единственото попадение падна през първата част.

В 44-ата минута вратарят на Лион – Уго Лорис, бе изгонен, а Нивет реализира отсъдената в полза на домакините дузпа. През втората част голмайсторът за Каен в този двубой видя картона с червен цвят, но тимът му все пак запази аванса си от един гол и се добра до трите точки.

Отборът на Монпелие пък постигна важен успех с 3:1 като гост на Аячо и по този начин излезе начело във временното класиране. Резултатът бе 0:3 още на почивката, а голмайстори бяха Кабела (3’), Естрада (9’) и Утака (35’). Мостефа намали за домакините от Аячо в 53-ата минута и така оформи крайното 1:3. Гостите завършиха срещата с десет души, след като Ел Каутари бе отстранен от игра.

Олимпик Марсилия, който допреди изиграването на този кръг бе на последното място в подреждането с едва три точки, изплува от дъното след домакински успех с 2:0 над новака Евиан Тонон Гаяр. И двата гола отбеляза Реми (24’; 74’), а от 44-ата минута гостите от Евиан играха с човек по-малко, защото червен картон бе показан на Риперт.

Лидер е Монпелие с 16 точки, следван от Рен, Лион и Пари Сен Жермен с по 14. Шампионът Лил е на 6-ото място с 12 пункта. Трите места, отпращащи към Втора Лига, в момента са заемани от Брест, Аячо и Нанси, намиращи се съответно на 18-та, 19-та и 20-та позиция.