3. Лион ще трябва да се задоволи с Лига Европа

Лион ще трябва да се задоволи с Лига Европа

Надеждите на Лион да играе футбол в Шампионската лига през следващия сезон намаляха днес след загуба 0:3 от Тулуза, която ги остави на 6 точки от третия Лил в Лига 1 шест кръга преди края.

Лион се опита да се съвземе от съботното поражение във финала за Купата на Лигата от Олимпик Марсилия след продължения, но голове на Панчи Сириекс, Еманюел Ривиер и резервата Умит Булут ги сломиха.

Между другото, победата на Тулуза го изравнява с равни точки с четвъртия Лион, който сега ще трябва да пази и мястото, даващо право на участие в Лига Европа. ОЛ може да си го осигури, ако победи третодивизионния Куевили във финала за Купата на Франция на 28 април. Докато фактът, че Лил все още трябва да играе срещу Монпелие и ПСЖ, прави все по-малки шансовете на Лион за третата позиция.

Носителят на Купата на лигата във Франция Олимпик (Марсилия) пък за пореден път разочарова феновете си този сезон, след като завърши у дома 1:1 с борещия се за оцеляване Каен в отложен мач от 32-ия кръг на Лига 1. Гостите поведоха още в 11-ата минута с попадение на Фредерик Було, но марсилци се добраха до точката след точно изпълнена дузпа от Лоик Реми в 27-ата минута. След равенството Марсилия е на 10-о място с 41 точки, докато Каен се изкачи на 15-а позиция с 34 точки и е на само една от опасната зона.