3. Лион спечели Суперкупата на Франция след 2:2 и драма с дузпи (видео)

Лион спечели Суперкупата на Франция след 2:2 и драма с дузпи (видео)

Зрелищен двубой на "Ред Бул Арена" в Ню Джърси показа най-доброто от френския клубен футбол

Отборът на Лион спечели Суперкупата на Франция, след като победи след изпълнение на дузпи шампиона Монпелие. В мач от изключително висока класа двата тима направиха 2:2 в редовните 90 минути, а според регламента се пристъпи веднага към изпълнение на дузпи, при което Лион спечели с 4:2. Това е седма Суперкупа на Франция във витрината на Лион. Срещата се игра на стадион "Ред Бул Арена" в Ню Джърси.

Двете полувремена се развиха идентично – Монпелие повеждаше, а Лион изравняваше.

През първата част нигерийският нападател Джон Утака мина през трима бранители и простреля Уго Лорис в 27-ата минута, но в самия край на първите 45 минути Йоан Гуркюф намери Бефтимби Гомис, който изравни с глава – 1:1.

Монпелие спечели дузпа през втората част. Удар от фаул на Марко Естрада се удари в ръката на Мамаду Дабо и съдията посочи бялата точка. Емануел Ерера реализира от 11-метровия удар – 2:1 в 56-ата минута.

Лион натисна и Лаказет асистира на Джими Брианд за 2:2 в 78-ата минута. Лаказет проби на скорост по фланга и центрира, а Брианд от воле опъна мрежата.

Веднага след гола чилиецът Маркос Естрада от Монпелие получи директен червен картон и остави своите с 10 души на терена.

В края на мача атаките към двете врати се редуваха във вихрено темпо, като Монпелие на два пъти имаше чудесни шансове да победи с човек по-малко, но пропуските не позволиха това.

Дузпите почнаха лошо за Лион и Фофана видя как стражът на Монпелие Журден спаси ниския му удар. Шампионите обаче нямаха необходимите здрави нерви – Чарбоние, Камара и трансферната цел на Милан Янга-Мбива изпуснаха своите дузпи, а накрая Джими Брианд вкара и даде трофея на Лион.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм