3. Лион тресна Марсилия и вече е лидер в Лига 1 (снимки)

Лион тресна Марсилия и вече е лидер в Лига 1 (снимки)

"Хлапетата" биха с 2:0 с голове на Гомис и Бастош, гостите продължават свободния полет към дъното

Лион надигра изпадналия в криза отбор на Марсилия в дербито на 6-тия кръг във френската Лига 1. Мачът бе последен за кръга и увенча добрите игри на „хлапетата” в последно време с първото място в класирането. Марсилия пък е в тотален нокдаун и вече 6 кръга няма победа, което поставя под огромно напрежение мениджъра Дидие Дешан.

Двубоят на „Стад Жерлан” бе решен още през първата част. Първо Гомис вкара за 1:0 в полза на Лион в 17-ата минута. Бастош направи хубав рейд по левия фланг, подмина лесно Азпиликуета на скорост и хубаво центрира в накзателното поле, където френският национал Гомис се измъкна зад отбраната и засече майсторски за 1:0.

Лион не пропусна да удари съперника, докато още е в шок. Мишел Бастош този път беше голмайстор след асистенцията за първото попадение. Гоналонс намери кариоката отляво, той мина без притеснение през двама бранители на гостите и с плътен удар по земя матира за втори път Манданда – 2:0.

Опитните домакини усетиха, че трябва да затворят мача и да не позволяват на съперника да се върне в него. Марсилия направи някои промени в състава и играта си, като на терена се появиха братята Джордан и Андре Ойе, но и те не можаха да помогнат.

Най-опасен в редиците на гостите бе съзидателният халф Лучо Гонзалес, който пробва на няколко пъти шутове отдалеч. Лион обаче рутинно изигра мача през втората част и не пусна гол, а напред разчиташе на бързи контри.

Успехът качи Лион на върха в Лига 1. „Хлапетата” имат 14 точки и водят с една пред преследвачите Тулуза и Монпелие. Марсилия се закотви на дъното, където дели последното място с Нанси. И двата тима имат по 3 хикса и нито една победа от 6 мача.
Реал за Варан: Завинаги един от нас