3. Ливърпул би с класа румънския хит Унирея

Ливърпул би с класа румънския хит Унирея

Масчерано, Бабел и Джерард точни за мърсисайдци при 3:1 на "Генча"

Английският гранд Ливърпул се класира за 1/8-финалите на Лига Европа.

„Червените” победиха с 3:1 румънския Унирея (Урзичени) при визитата си на стадион „Генча” в Букурещ и след 1:0 на „Анфийлд”, тимът чака съперника си в следващата фаза на надпреварата с общ резултата 4:1.

Под проливния дъжд в румънската столица играчите на Рафа Бенитес се оказаха догонващи в резултата след 19 минути игра, но съумяха да обърнат мача в своя полза след попадения на Хавиер Масчерано, Райън Бабел и Стивън Джерард - 33-о за капитана в Европа, с което надмина рекордьора на Англия Алън Шиърър (32). Лошата новина за испанския мениджър е контузията на защитника Мартин Шкъртел, която може да го извади от игра за няколко седмици.

Над 200 българи от официалния фенклуб на Ливърпул в България подкрепяха мърсисайдци на „Генча”.

Победителят от двойката Фенербахче – Лил (1:2 в първия мач) ще срещне Стиви Джи и компания на осминафиналите.

Първото полувреме бе много интересно за гледане. В началото Фрунца отправи силен удар към вратата на „червените”, който бе отразен от Рейна, а за Ливърпул капитанът Джерард тества рефлекса на Арлаускис.

След още няколко добри атаки домакините закономерно стигнаха до откриване на резултата. Падурецу центрира от ъглов удар в 19-ата минута, Бруно Фернандес скочи най-високо в наказателното поле и с глава простреля Рейна за 1:0. Любопитно е, че централният бранител е обличал екипа на българския Берое (Стара Загора) през кариерата си. Резултатът от двата мача бе изравнен.

Гостите от Англия се стреснаха и тръгнаха смело към вратата на румънците. В средата на първата част капитанът на Унирея Галамаз получи контузия и принудително напусна игра.

След половин час игра мърсисайдци стигнаха до изравняването. След центриране в пеналта на отбора от Урзичени, бранителите на домакините успяха да изчистят топката, но тя не посрещната от Масчерано, който с топовен изстрел разстреля Арлаускис – 2-и гол за капитана на аржентинския национален отбор с екипа на клубния си тим.

Джерард бе близо до втори гол, преди играчите на Рони Леви да създадат няколко изгодни положения пред вратата на „червените”, дошли след изпълнения на ъглови удари. В 36-ата минута Инсуа се намеси отлично, а в следващата атака Падурецу стреля и Рейна със сетни сили спаси.

В края на първата част Ливърпул нанесе своя удар. Джерард центрира от свободен удар в 41-ата минута, Бабел овладя отлично коженото кълбо и го прати неспасяемо в мрежата на Арлаускис. До края домакините не успяха да възстановят равенството.

Началните минути на втората част бяха спокойни. Стигна се до 57-ата минута, когато интригата бе убита. Бенаюн направи страхотен самостоятелен пробив, пусна топката към Джерард, който стреля към вратата на румънците и след слабата намеса на стража на Унирея тя се оплете за трети път в неговата мрежа. Стиви Джи, който не се намира в най-добрата си форма, най-после вкара.

Контузия получи Шкъртел в 66-ата минута и излезе от терена на носилка.

В следващите 20-ина минути англичаните намалиха темпото, а румънците не успяха да намалят резултата. 4 минути преди края Биласко бе близо до гола, но Рейна показа високата си класа.

След отлично представяне в Шампионската лига и достойно в Лига Европа, шампионът на Румъния Унирея (Урзичени) напуска европейските клубни турнири. Ливърпул продължава да гони своята основна цел – титлата от втория по престиж турнир на Стария континент.

Унирея (Урзичени) – Ливърпул 1:3

(1:0) Бруно Фернандеш 19’
(1:1) Масчерано 30’
(1:2) Бабел 41’
(1:3) Джерард 57’

Унирея: Арлаускис; Мафтей, Галамаз (27’ Ерсин), Бруно Фернандеш, Бордеану; Падурецу, Параскив (56’ Вилана), Апостол; Онофраш (62’ Семедо), Биласко, Фрунца;

Ливърпул: Рейна; Карагър (62’ Кели), Агер, Шкъртел (66’ Киргиакос), Инсуа; Масчерано, Лукас, Джерард, Бенаюн (78’ Аурелио), Бабел; Н’Гог;

Жълти картони: Бабел, Масчерано (Л); Бруно Фернандес, Онофраш, Арлаускис (У);