3. Ливърпул драматично си осигури място в групите на Лига Европа (видео)

Ливърпул драматично си осигури място в групите на Лига Европа (видео)

Гол на Луис Суарес в 88-ата минута класира мърсисайдци в груповата фаза на турнира

Отборът на Ливърпул се класира драматично за груповата фаза на Лига Европа. Тимът на Брендън Роджърс завърши при равенство 1:1 реванша си срещу Хартс от плейофния кръг на турнира, но все пак си осигури място в групите на турнира заради победата с 1:0 в първия двубой.

Малко преди изтичането на редовното време, резултатът на „Анфийлд” бе 0:0. В 85-ата минута обаче Дейвид Темпълтън реализира попадение за Хартс, след като нанесе изстрел отдалеч, а Рейна не реагира по най-добрия начин и кълбото влетя в мрежата му. По този начин шотландският тим поведе с 1:0.

В случай, че резултатът бе такъв и след последния съдийски сигнал, щеше да се наложи да се изиграят две продължения по 15 минути. До това обаче не се стигна, тъй като Луис Суарес се разписа за 1:1 в 88-ата минута, а този гол се оказа достатъчен, за да може Ливърпул да се класира за групите на Лига Европа.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)