3. Ливърпул мачка Реал (М) на „Анфийлд” – 2:0 на почивката

Ливърпул мачка Реал (М) на „Анфийлд” – 2:0 на почивката

Ливърпул е на 45 минути от класиране на ¼-финалите в Шампионската лига, след като буквално сдъвка Реал (Мадрид) през първото полувреме от реванша на „Анфийлд”. Английският гранд води с 2:0, а общият резултат от двата мача е 3:0, което прави задачата на „кралете” непосилна през втората част.

„Червените” започнаха много силно срещата и като по чудо не отбелязаха попадение през първите 10 минути. Тогава Масчерано и Торес имаха изгодни положения, но стражът на Реал Касияс за пореден път бе спасителят за своя тим.

В 16-ата минута обаче и той нямаше как да поправи поредната нелепа грешка в отбрана. Домакините изсипаха дълга топка към полето на Реал, където закупеният за 30 млн. евро Пепе се размина левашки и за Кайт не бе трудно да подаде към Торес, който взриви легендарната трибуна „Коп” – 1:0.

Само пет минути по-късно Аурелио излезе на чиста позиция, но Касияс спаси втори гол във вратата си. В 28-ата минута обаче Хайнце игра с ръка в наказателното поле и реферът Де Блеекере отсъди дузпа, която бе дълго оспорвана от гостите. Джерард, както обикновено, не сбърка от бялата точка и домакините си осигуриха повече от комфортен аванс.

До края на първата част Стиви Джи имаше още един шанс, но Сан Икер не му позволи да направи резултата класически. Тимът на Хуанде Рамос, с изключение на Касияс, бе напълно апатичен през първите 45 минути и заслужено е на път да отпадне преди големите битки за трофея.