3. Ливърпул отново се издъни у дома - 2:2 срещу Хъл Сити

Ливърпул отново се издъни у дома - 2:2 срещу Хъл Сити

Ливърпул отново се издън пред собствена публика, завършвайки 2:2 с Хъл Сити в среща от 17-ия кръг на Висшата лига.

Нова издънка на „Анфийлд” направи лидерът във Висшата лига Ливърпул. В среща от 17-ия кръг, играна пред 43 835 зрители, възпитаниците на Рафаел Бенитес завършиха 2:2 срещу новака Хъл Сити. Двата гола на Стивън Джерард не бяха достатъчни, тимът на "червените" да стигне до трите точки.

Двубоят започна отлично за гостите от Хъл, които поведоха с 2:0 до 22-ата минута. В 12-ата играещият под наем в Хъл Пол МакШейн с глава откри резултата, а в 22-ата Джейми Карагър си отбеляза автогол, след центриране на Менди. Само две по-късно капитанът на „червените” Стивън Джерард върна един гол, след добро подаване на Дирк Каут. В 32-ата минута Каут свали топката с глава на Бенаюн, той поаде към Джерард, който от воле изравни резултата за 2:2. Така завърши и първата част на двубоя.

През втората зрителите на „Анфийлд” очакваха щурм и победа за своите любимци. Джерард, Шаби Алонсо и Каут, както и влезлите Райън Бабел и Набиб Ел Жар, обаче не съумяха да преодолеят Боаз Майхил и срещата завърши 2:2.

Ливърпул продължава да е лидер в Премиершип с 38 точки, а Хъл са 6-и с 27. Вторият във временното класиране Челси има 2 точки по-малко в актива си, като утре тимът на Луис Фелипе Сколари приема Уест Хем и при победа ще оглави първенството на Англия.
Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима