3. Ливърпул с втора поред минимална победа във Висшата лига (ВИДЕО)

Ливърпул с втора поред минимална победа във Висшата лига (ВИДЕО)

Стъридж и Миньоле блестят при 1:0 над Астън Вила, Сашо Тонев с 20 мин. игра

За първи път от 5 години насам Ливърпул започна сезона с две поредни победи. Това стана факт, след като мърсисайдци спечелиха с 1:0 гостуването си на Астън Вила от втория кръг на Висшата лига.

В герои за гостите отново се превърнаха нападателят Даниел Стъридж и новото лятно попълнение – Симон Миньоле.

Стражът, който в дебюта си спаси дузпа в края за победата над Стоук Сити с 1:0, успя в края да отрази опасен удар на Кристиан Бентеке от близка дистанция, а нападателят, донесъл успеха над „грънчарите”, се разписа и на „Вила Парк”.

Българският национал Александър Тонев започна като резерва двубоя, но се появи в игра в 73-ата минута и остави добри впечатления с играта си.

Той обаче бе сякаш малко пренавит и се отчете с няколко силни, но доста неточни удара, като веднъж и Миньоле спаси негов шут от границата на наказателното поле.

Единственото попадение в срещата падна в 21-ата минута, когато Луис Енрике центрира отдясно и Фелипе Коутиньо пропусна топката, която бе овладяна от Стъридж.

След това английският национал показа отлична техника и се измъкна от прекия си пазач, за да може падайки от малък ъгъл да преодолее Брат Гузан и да открие резултата.

До почивката Ливърпул бе по-дейният отбор, като това продължи и в първите минутки на втората част, но след това домакините поеха инициативата.

Те обаче трудно достигаха до чисти положения за гол, като най-чистото такова се откри пред голмайстора им от миналия сезон Кристиан Бентеке.

В 85-ата минута белгиецът бе изведен сам срещу вратаря на гостите и стреля опасно, но сънародникът му Симон Миньоле успя блестящо да отрази изстрела му и така донесе пълния комплект от точки на своите във втори пореден мач с ключово спасяване в заключителната част на срещата.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал