3. Ливърпул сведе глава пред Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" (+ВИДЕО)

Ливърпул сведе глава пред Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" (+ВИДЕО)

"Шпорите" надвиха мърсисайдци с 2:1

Тотнъм се наложи с 2:1 над Ливърпул в един от най-интересните мачове от 14-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се игра на „Уайт Харт Лейн” в Лондон и бе вълнуващ, като на почивката домакините водеха с 2:0. През втората част авансът на „шпорите” бе намален до едно попадение, след като в 72-ата минута Гарет Бейл си отбеляза автогол, но играчите на Андре Вияш-Боаш все пак не допуснаха изравняване и грабнаха трите точки.

„Шпорите” започнаха двубоя много активно и след като Гарет Бейл и Джърмейн Дефоу направиха пропуски в началните минути, Аарън Ленън успя да се разпише за 1:0 в 7-ата минута. Полузащитникът отбеляза от близко разстояние, след като бе намерен от Гарет Бейл.

Ливърпул се опита бързо да се върне в мача, но пропуски пред Уго Лорис направиха Луис Суарес и Джордан Хендерсън, а в 16-ата минута авансът на Тотнъм се увеличи на две попадения. Гарет Бейл бе автор на втория гол за „шпорите”, като уелският футболист се разписа след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от далечно разстояние.

В следващите минути Джърмейн Дефоу и Муса Дембеле не успяха да реализират добри възможности за домакините, а Луис Суарес и Хосе Енрике се отчетоха с пропуски за гостите. В 37-ата минута Рахийм Стърлинг стреля, но ударът му не попадна в рамките на вратата, а в заключителните пет минути на първата част Ян Вертонген, Кайл Уокър и Гарет Бейл също направиха пропуски.

В началните минути на второто полувреме се откриха две възможности пред Клинт Демпси, но при първата кълбото не попадна в очертанията на вратата, а при втората – Пепе Рейна се справи. В 72-ата минута Ливърпул се върна в мача, след като Гарет Бейл си отбеляза автогол и така преднината на Тотнъм бе сведена само до един гол.

До края на двубоя обаче мърсисайдци не успяха да достигнат до нов гол, като пропуски пред Уго Лорис направиха Луис Суарес и Хосе Енрике. Така Тотнъм спечели с 2:1 и вече е с актив от 23 точки, като се намира на 5-ото място. Ливърпул остава с 16 пункта и заема 12-ата позиция.

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър