Ливърпул взе изстрадана точка от Лутън в 95-ата минута (ВИДЕО)

Луис Диас влезе от пейката, вкара с глава и призова с надпис „свобода за татко“

Новакът Лутън бе на секунди от това да поднесе изненадата в 11-ия кръг на английската Висша лига, но изпусна успеха след гол в 95-ата минута на резервата Луис Диас за 1:1.

Колумбиецът, който за първи път се върна в групата след отвличането на неговите родители в родината му, вкара с глава след центриране на друга резерва – Харви Елиът, а после показа надпис „свобода за татко“ на фланелката си под екипа.

Четвърт час преди това Тахит Чонг изведе домакините напред със своя дебютен гол във Висшата лига.

Малко по-рано пък Давид Нунес направи поредния си фрапантен пропуск, за да вземат в крайна сметка отборите по 1 точка от срещата.

Още в петата минута Дарвин Нунес пропусна първия добър шанс за гол за гостите от Ливърпул. В 13-ата минута уругваецът уцели и гредата на вратата на Томаш Камински, а след него и Диого Жота не успя да преодолее вратаря на домакините.

В 70-ата минута Нунес направи непростим пропуск. Мохамед Салах свали едно центриране и предостави топката на напълно непокрития уругваец, който обаче от около три метра стреля високо над вратата.

Пропуските на бившия играч на Бенфика за малко да се окажат фатални за гостите, тъй като в 80-ата минута Лутън организира контратака четирима на двама, при която халфът Чонг остана сам срещу Алисон Бекер и го преодоля за 1:0.

До края домакините се прибраха дълбоко в своята половина, но не успяха да запазят преднината си. В 95-ата минута Харви Елиът центрира към далечната греда, където Луис Диас надскочи персоналния си пазач и с глава отбеляза за крайното 1:1.

След равенството Ливърпул събра 24 точки и след 11 кръга заема трето място, на три зад шампиона Манчестър Сити. Лутън е на 17-о място с 6 точки.