3. Лоик Реми отстреля шампиона Лил

Лоик Реми отстреля шампиона Лил

Два гола на френския национал стигнаха на Марсилия за 2:0 срещу "песовете"

Нападателят на Марсилия Лоик Реми показа за пореден път защо е желан от редица европейски клубове. Стрелецът наниза и двата гола при победата на вицешампиона срещу действащия шампион Лил в дербито от 20-ия кръг на Лига 1.

След по-добро начало на Лил домакините овладяха ситуацията на „Велодром” и оказаха натиск без резултат през първата част.

През втората част обаче Реми на два пъти демонстрира смъртоносния си завършващ удар. Матю Валбуена качи топката на главата на бившия нападател на Ница и той с прецизен удар с глава направи 1:0.

7 минути преди края Идриса Гай сгреши един пас, Реми пресече, вратарят Ландро излезе да го блокира, но бе лесно заобиколен и нападателят на празна врата оформи крайното 2:0.

Марсилия е на 6-та позиция с 34 точки, а Лил остава 4-ти на 8 точки зад лидера ПСЖ.