3. Лорд Бенднтер разплака САЩ с хеттрик (ВИДЕО)

Лорд Бенднтер разплака САЩ с хеттрик (ВИДЕО)

Нападателят на Волфсбург вкара и трите гола за успеха на Дания с 3:2 в Орхус

Никлас Бендтнер заби хеттрик и сам донесе успеха на датския национален отбор с 3:2 над САЩ в контролна среща, играна в Орхус. Дания доминираше през целия мач, но американците повеждаха на два пъти противно на логиката. Наскоро провъзгласеният и официално за лорд Бенднтер обаче разочарова „янките” с две късни попадения и направи пълен обрат.

Тимъти Чандлър центрира доста оптимистично в 19-ата минута и с малко късмет топката стигна до Жози Алтидор, който с чудесен удар с левия крак откри резултата.

В 33-ата минута американците забравиха за Никлас Бендтнер пред вратата си и нападателят на Волфсбург изравни необезпокояван след пас на Ласе Вибе.

Двамата треньори направиха много смени в началото на втората част, а САЩ поведе отново неочаквано в 66-ата минута. Майкъл Брадли даде отличен пас за Алтидор, който пусна успоредно и Арон Йохансон направи 2:1.

Нова лоша изява на защитата на гостите позволи на Бендтнер да изравни в 83-ата минута, а в добавеното време Ериксен намери Бендтнер, той овладя отлично и с прецизен шут донесе успеха на „Червения динамит” – 3:2.

В добавеното време Брукс имаше възможност да изравни, но с глава насочи неточно.
В Испания: Губим по €700 млн. на година