3. Люцерн с равенство на терена на Базел, Рангелов сменен в края

Люцерн с равенство на терена на Базел, Рангелов сменен в края

Българският нападател остана на терена до 76-ата минута, когато беше заменен от Емануеле Делфари

Българският нападател Димитър Рангелов игра 78 минути при второто поредно равенство на Люцерн в новото швейцарско първенство.

Този път "синьо-белите" завършиха 2:2 при гостуването на шампиона Базел, като на два пъти повеждаха в резултата. Дарио Лецкано вкара и двата гола за Люцерн, като най-напред откри резултата с глава в 16-ата минута, а в 66-ата направи 2:1.

Александер Фрай изравни в 61-ата за 1:1, а крайното 2:2 постигна Марко Щрелер в 81-ата с глава. Същите Фрай и Щрелер донесоха победата на Базел и през седмицата в Естония срещу местния Флора (Талин) в европейските клубни турнири.

Рангелов остана на терена до 76-ата минута, когато беше заменен от Емануеле Делфари. Две минути преди смяната си бившият капитан на Славия опита да вкара от фаул, но топката излезе над гредата.

Начело с по 4 точки от два мача са Базел и Санкт Гален, а Люцерн има 2. Сион може да излезе еднолично начело, ако днес се наложи над Сервет.