3. Македа вдъхнови Юнайтед за спиращ дъха трилър на „Вила Парк”, завършил наравно – 2:2 (видео)

Италианецът замени Бербатов в 73-ата минута и малко по-късно вкара за 1:2, след което Видич изравни за „червените дяволи”

Отборите на Астън Вила и Манчестър Юнайтед изиграха един от най-интригуващите двубои от началото на първенството в английската Висша лига, завършвайки при равенство 2:2 срещата си на стадион „Вила Парк” в Бирмингам.

Българският нападател на гостите от Манчестър – Димитър Бербатов, започна като титуляр срещата, но се отчете със сериозен пропуск още в 16-ата минута, след като бе изведен на чиста позиция от партньора си в атаката Чичарито Ернандес и остана сам срещу стража на домакините Брад Фридел, но стреля встрани.

Малко по-късно Уес Браун пробва да отиграе топката с пета след центриране от статично положение на Нани, но се видя, че техниката определено не е сред силните черти на бранителя и кълбото излезе в аут.

Втората част определено предложи спиращи дъха емоции на повече от 40 000 зрители в Бирмингам, а и на всички пред телевизионните екрани.

Домакините показаха пределна концентрация в играта си и още в 68-ата минута бяха близо до откриването на резултата, но топката се отби в гредата, след като Агбонлахор я бе пратил в левия ъгъл на падналия вече страж на гостите Едвин ван дер Саар.

Само четири минути по-късно обаче Видич спъна необмислено Гейбриъл Агбонлахор в наказателното поле, а Ашли Йънг реализира хладнокръвно отсъдената за нарушението дузпа.

След нови четири минути съотборниците на контузения Стилиян Петров удвоиха своята преднина, след като проведоха по учебник една своя контраатака. Ашли Йънг напредна отляво, продължи топката към Стюърт Даунинг, който от своя страна я центрира остро, успоредно на голлинията, а връхлитащият на скорост Олбрайтън я прати в мрежата на Ван дер Саар.

Междувременно на терена се бе появил младият нападател на Манчестър Юнайтед – Федерико Македа, заменил в 73-ата минута Димитър Бербатов. Италианският младежки национал върна спомените на феновете на „червените дяволи”, разписвайки се в 81-ата минута след пас на влезлия заедно с него в игра Габриел Обертан.

След още само две минути пътуващите фенове на Юнайтед отново имаха поводи за радост. Капитанът на тима Неманя Видич се разписа с глава и всички на стадиона затаиха дъх в очакване на оставащите минути до последния съдийски сигнал.

Той дойде пет минути след изтичането на редовните 90, узаконявайки едно от най-зрелищните равенства за сезона.

След ремито Юнайтед остана на три точки зад лидера в подреждането Челси, като шампионите имат и мач по-малко, докато Астън Вила има 16 точки в своя актив и заема 6-а позиция в класирането.

Състави на двата тима:

Астън Вила: Фридел, Люк Йънг, Дън, Колинс, Уорнък, Олбрайтън (’76 Личай), Хог, Банан, Даунинг, Ашли Йънг, Агбонлахор (’88  Делфуенсо);

Манчестър Юнайетд: Ван дер Сар, Браун, Фърдинанд, Видич, Евра, Парк (’86 Смоулинг), Флетчър, Карик, Нани, Ернандес (’73 Обертан), Бербатов (’73 Македа);