3. Манолев изгонен заради симулация от поражение на ПСВ (видео)

Манолев изгонен заради симулация от поражение на ПСВ (видео)

Българският национал си изкара два жълти картона за 8 минути, "филипсите" отстъпиха с 0:3

Българският национал Станислав Манолев си изкара глупав червен картон, а неговият ПСВ Айндховен претърпя тежка загуба с 0:3 при гостуването си на Грьонинген от 22-ия кръг на холандското първенство.

За "филипсите" това бе първо поражение от шест мача в шампионата и то дава възможност на АЗ Алкмаар да вземе аванс на върха в класирането. Двата тима в момента са с по 45 точки, но по-късно днес АЗ има мач като гост на Утрехт.

Манолев бе титуляр за ПСВ, но остана на терена само до 56-ата минута, след като в рамките на 8 минути в началото на второто полувреме си изкара два жълти картона. Във втория случай българският защитник опита да падне за дузпа, но съдията видя симулацията му и го изгони.

Головете за Грьонинген реализираха кореецът Хюн-Джун Сук в 29-ата и 74-ата минути и Леандро Бакуна в 51-ата.

С успеха Грьонинген събра актив от 32 точки и се изкачи на 8-о място, в зоната, която дава право на участие в плейофа за класиране в Лига Европа.