3. Мъри и Анортозис започнаха европохода си с класика над грузинци

Мъри и Анортозис започнаха европохода си с класика над грузинци

Отборът на Анортозис, където треньор е българинът Станимир Стоилов, започна с убедителна победа кампанията си в европейските клубни турнири, след като се наложи с 3:0 над грузинския Гагра

Отборът на Анортозис, където треньор е българинът Станимир Стоилов, започна с убедителна победа кампанията си в европейските клубни турнири, след като се наложи с 3:0 над грузинския Гагра. Срещата се игра на стадион „Антонис Пападополус” и бе от програматана 2-ия предварителен кръг на турнира Лига Европа.

Двубоят премина почти изцяло под диктовката на кипърците, които излязоха напред в резултата още в 9-та минута, когато точен бе сърбинът Вучичевич.

Натискът на домакините продължи и след това попадение и в 35-ата минута те вече водеха с 2:0 с гол на чешкия полузащитник Резек.

Именно Резек оформи и крайното 3:0 в 71-ата минута, давайки сериозен аванс на Анортозис преди реванша в Грузия, който е следващата седмица.