3. Марсилия разби Каен и чака полуфинала за купата (видео)

Марсилия разби Каен и чака полуфинала за купата (видео)

Два гола на Валбуена и един на Реми за класиката 3:0

Френският вицешампион Марсилия с лекота достигна до полуфиналната фаза на тазгодишното издание на турнира за купата на страната.

Отборът на Дидие Дешан, който защитава трофея, удължи победната си серия в надпреварата на 10 мача след убедителна победа с 3:0 като гост на Каен в първи 1/4 финал на „Стад Мишел д’Орнано”.

Два гола през първата част на Матийо Валбуена и Лоик Реми дадоха добър аванс на гостите. Още едно попадение на Валбуена осигури успеха, като за Марсилия това е трето поредно достигане до полуфинал в турнира.

Марсилия победи същия съперник в Лига 1 само преди месец и сега повтори упражнението. В 8-ата минута Мбоне направи фаул срещу Морел, а Валбуена със страхотно изпълнение на прекия свободен удар направи 0:1, матирайки вратаря Босмей.

Каен овладя центъра на терена, но получи втори гол. Бруно Шейру разряза отбраната на домакините с чудесен пас, който намери Амалфитано. Босмей спаси, но Реми, който е спряган за трансфер в Тотнъм и Арсенал, бе на точното място, за да покачи на 0:2.

Фаир пропиля удобен шанс да върне Каен в мача, а Хамума също не можа да пробие стража на гостите от „Велодром”.

Седем минути след почивката Марсилия довърши работата си. Добре изиграна статична ситуация доведе до трети гол в тяхна полза – Валбуена пак се оказа реализаторът, оформил крайното 3:0 в полза на играчите на Дешан.

Полуфиналите за Купата на Лигата ще се играят на 31 януари или 1 февруари.