3. Марсилия вдигна Купата на Лигата с победен гол в 105-ата минута (видео)

Марсилия вдигна Купата на Лигата с победен гол в 105-ата минута (видео)

Резервата Брандао спечели торфея за Марсилия с гол в края на първото продължение след 0:0 в редновното време

Марсилия спечели за трета поредна година турнира за Купата на Лигата във Франция. Марсилци надвиха Лион мъчно след продължения.

Единственият гол за триумфа на отбора на Дидие Дешан отбеляза резвервата Брандао, който се появи на терена на „Стад де Франс” в 98-ата минута.

Първото полувреме премина в нервни опити на двата тима да намерят своя ритъм. Голови положения нямаше, а случайно Лион можеше да поведе в 41-ата минута. Бастос стреля много слабо и ударът се превърна в пас за Гомис, но той не можа да засече във вратата.

Слабото първо полувреме получи своя римейк през втората част. Лион и Марсилия опитваха атаки, но не изглеждаха познатите ни добре организирани отбори, а играеха много пренавито.

Аю несмалко да се възползва от една грешка в защитата на Лион, но Уго Лорис предвидливо излезе и изчисти. После Гомис вкара с глава в мрежата, но съдията правилно отмени гола заради засада.

Марсилия се представяше по-добре през втората част и имаше надмощие. Валбуена стреля много близо до целта в 62-ата минута. В 65-ата Амалфитано засече центриране на Валбуена, но Лорис със сетни усилия успя да добута топката до гредата и тя не попадна в мрежата.

Този удар в гредата бе първият точен удар в една от очертанията на двете врати за целия двубой до този момент...

В края Гомис стреля над вратата и мачът влезе в продължения.

В 98-ата минута Брандао замени Лоик Реми и това се оказа печелившият ход за Дидие Дешан. Гомис и Брианд изпуснаха за Лион в 103-ата и 104-ата минута и Лион бе наказан.

Шейру пусна страхотен пас за Брандао, свежият бразилец изпревари пазача си и с шут под Лорис направи 1:0 за Марсилия. Голът бе седми от осем мача за Брандао в турнира за Купата на Лигата този сезон.

Аю и Фани изпуснаха да увеличат аванса на Марсилия във второто продължение от 15 минути.

Двата отбора се сдърпаха в 119-ата минута и Деян Ловрен от Лион бе изгонен с втори жълт картон.

Така Марсилия вдигна торфея и направи хеттрик в турнира за последните три години.