3. Марто с асистенция при драматичен успех на Болтън над Вила с 3:2, Стенли с четвърт час игра (видео)

Фулъм победи Блекбърн със същия резултат

„Българското дерби” от 29-ия кръг на английската Висша лига между съставите на Болтън и Астън Вила завърши с успех 3:2 за момчетата на Оуен Койл.

Родните национали Мартин Петров и Стилиян Петров записаха участие в срещата. Първият започна като титуляр за домакините и остана на терена до 60-ата минута, а Стенли се появи на терена в 77-ата минута.

Гостите от Бирмингам повеждаха на два пъти в резултата, като още в 15-ата минута новото рекордно попълнение на „винените” Дарън Бент откри, а в края на първата част капитанът на Болтън Гари Кейхил възстанови статуквото след отлично центриране на Мартин Петров.

В 60-ата минута Мартин Петров бе заменен, а само четири по-късно Вила отново поведе в резултата след гол на Олбрайтън. В 70-ата минута капитанът Ашли Йънг пропиля дузпа и пропусна възможността да реши почти всичко в срещата, а домакините се възползваха от възможността и отново изравниха с попадение дело на Гари Кейхил.

Четири минути преди края на редовните 90 резервата Иван Класнич оформи крайното 3:2 в полза на домакините. След този успех Болтън събра 37 точки и зае седмата позиция във временното класиране, докато Астън Вила остана на 12-о място с 33 точки от 28 мача.

В друга среща от кръга Фулъм се наложи над Блекбърн у дома със същия резултат след попадение в края на двубоя. Лондончани поведоха в 37-ата минута, когато намиращият се в отлична форма ирландски национал Деймиън Дъф откри резултата, а в края на полувремето Грант Хейнли възстанови статуквото.

Четвърт час след почивката обаче отново Деймиън Дъф даде преднина на Фулъм преди Дейвит Хойлет да върне за втори път Блекбънр в мача с гол в 66-ата минута, а крайното 3:2 бе оформено от завърналия се след тежка травма Боби Замора, който се разписа от дузпа.

Така Фулъм зае 13-о място във временното класиране, докато гостите от Блекбърн също са с 32 точки, но заради по-лошата си голова разлика останаха 14-и в подреждането.