3. Мегаселекцията на ПСЖ намира верния път с нова победа в Лига 1 (+видео)

Мегаселекцията на ПСЖ намира верния път с нова победа в Лига 1 (+видео)

Пасторе и Ибрахимович вкараха за 2:0 срещу Тулуза, шампионът Монпелие загуби от новака Реймс с 1:3

Мегаселекцията на ПСЖ постигна втори успех във френската Лига 1. Играчите на Карло Анчелоти победиха Тулуза с 2:0 в среща от петия кръг на „Парк де Пренс” и се изкачи на трето място в таблицата.

Татко Карло заложи на схема 4-4-2 с ромб в средата на терена. Марко Верати играеше като опорен халф, пред него действаха Тиаго Мота и Блес Матуиди, а Хавиер Пасторе захранваше с пасове изнесените напред Златан Ибрахимович и Жереми Менес.

ПСЖ владееше инициативата през цялото първо полувреме, но стигна до гол едва в неговия край.

Соченият за наследник на Андреа Пирло – Марко Верати пусна пас зад отбраната на Тулуза точно в стил „ала Пирло”, Златан Ибрахимович беше в пасивна засада, но Хавиер Пасторе изскочи зад отбраната и с техничен прехвърлящ удар прати в мрежата на Ахамада за 1:0.

В 69-ата минута Жереми Менес получи отдясно на чиста позиция, но не се полакоми, а пусна на празна врата за Златан Ибрахимович, за който остана лесната задача да вкара от 2 метра в мрежата за 2:0.

Веднага след гола Пасторе бе сменен и ПСЖ укроти темпото. ПСЖ е трети с 9 точки, Тулуза е седми с 8.

Във вторник ПСЖ посреща Динамо (Киев) в първа среща от груповата фаза на Шампионската лига.

По същото време шампионът Монпелие претърпя ново разочарование и загуби с 1:3 като гост от новака Реймс.

Бразилецът Диего Родригес даде аванс на Реймс в 38-ата минута и на почивката домакините водеха с 1:0.

Звездата на Монпелие Йоан Белханда асистира на Реми Кабела в 55-ата минута за 1:1, но домакините не се смутиха.

Кристофър Гломбард пак изведе Реймс напред в 71-ата минута, а 4 преди края Гаетан Курте сложи точка на спора с попадение за 3:1.

Монпелие е на незавидната 14-та позиция с 4 точки след 5 мача. Реймс е седми със 7 точки.
Лил беше по-силен от нас, трябва да го приемем

Вижте какво каза Карло Анчелоти

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)