3. Меси държи главата на Барселона над водата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси държи главата на Барселона над водата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси вкара два и даде асистенция за успеха с 3:2 над Реал Сосиедад

Лео Меси вкара два гола и даде асистенция за успеха на Барселона с 3:2 на „Ноу Камп” срещу Реал Сосиедад в 32-ия кръг на Примера дивисион. И петте попадения паднаха до почивката, а отборът на Луис Енрике е на три точки зад лидера Реал Мадрид, който има мач по-малко.

Настроението в Барселона беше минорно след последователните загуби от Малага (0:2) и Ювентус (0:3) в Шампионска лига през седмицата. Пике и Ракитич се върнаха след наказания, но Масчерано бе добавен към Рафиня и Арда в списъка с контузените, а Неймар започна да изтърпява наказание и бе заместен от Пако Алкасер в тризъбеца на атаката до Меси и Луис Суарес.

Баските започнаха много открито мача и на Пике му се наложи да блокира шут на Юри. После Юри намери Ойарсабал, който трябваше да вкара, но насочи точно в обсега на Тер Щеген, който спаси.

Лео Меси изведе Барса напред от наглед безобидна ситуация. Жорди Алба финтира Навас вляво и подаде на Суарес, който чукна топката за Меси, а десетката на Барса с хубав шут от средно разстояние намери долния десен ъгъл за 1:0.

В 37-ата минута Салдуа не успя да изчисти опит с петичка на Алкасер, Херонимо Рули спаси удара на Луис Суарес, но притичалият Лео Меси отблизо довкара за 2:0 с 29-ия си гол в Примера този сезон.

Вторият гол доведе до отпускане в редиците на каталунците и Умтити си вкара автогол, след като насочи удар на Иниго Мартинес през краката на Тер Щеген в собствената врата в 42-ата минута.

Само две минути след това Меси пусна пас зад защитата за Пако Алкасер и заместникът на Неймар тази вечер прониза излезлия да го затвори вратар с нисък изстрел – 3:1. Така за едно полувреме Меси вкара два гола и даде асистенция.

Барса пак заспа с два гола аванс и в добавеното време на първата част Вилиян Жозе намери с хубав пас Шаби Прието и ветеранът матира Тер Щеген за 3:2 на почивката.

Меси направи пропуск след центриране отдясно на старта на второто полувреме. После Барселона се дръпна необичайно назад и Реал Сосиедад пое контрола в средата на терена. Това не се хареса на публиката на „Ноу Камп” и започнаха да се чуват освирквания, особено когато домакините допускаха леки грешки в защита, които оставаха ненаказани.

Бившият халф на Реал Мадрид Асиер Ияраменди опита да вкара от голяма дистанция на Тер Щеген с прехвърлящ удар и го накара да избива.

В добавеното време Луис Суарес затвърди впечатлението, че това беше един от слабите му мачове и изпусна сам срещу вратаря.

Примера Дивисион 16/17

Пьотровски приключи с Полша

Халфът на Лудогорец се прибира по-рано в Разград

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача